Embed

Okul Tavsiyeleri

Ortaokula geçenler artık büyük boy ve spiralli defter kullanmalıdır. Alttaki resimde gördüğünüz gibi fanı olduğunuz ünlünün defterini kullanarak dikkat çekebilirsiniz. Bu defterlerin JB ve Cody Simpson'lı olanlarıda var. Claire's mağazından edinebilirsiniz.

Mesela güler yüzlü olup arkadaşlarınızı yani yeni arkadaşlarınıza iyi olabilir kendinizi yeni okulda farklı gösterebilirsiniz.Öğretmeninize saygılı,sevgili,hoşgörülü ve buna benzeyen davranışlar sergileye bilirsiniz.. :)
Çantanızın fermuarına süslü şeyler takıp çantayı daha havalı yapabilirsiniz. :)
Saç Modelleri ;

Yapılışı İlk Önce Saçınızı Bağlıyorsunuz.Kaküllerinizi Öne Bırakın Sonra Örüyorsunuz ve Tekrar Başlıyorsunuz.Sonra Normal Topuz Yapıyorsunuz.Ve Önde ki Saçlarınızı Alıp Topuzun Çevresine Tel Tokayla Sabitliyoruz.Ve Bitti..
Sadece Tarzınıza Önem Vermeyin.Önemli Olan Dersleriniz Sizin Gittiğiniz Yer Okul Orası Sizin Geleceğinizin İlk Adımı :)
İlk öğretim okullarına tavsiye; Asla Sindy'li Barbie'li falan çantalar almayın daha tarz çantalar alın.Mesela Süngerbob'lu alabilirsiniz çok şeker durur.
Liseye Geçenler İçin;

Kızlar Okulun İlk Günü Çok Heycan Yapan Oluyor.Sakin Olun ve Normal Herzaman Geldiğin Bir Okul Gibi Davran.Ama Tabi Derslerini Çok Daha Ciddiye Al.
Eğer Dikkat Çekmek İstiyorsanız.Başka Bir Şehire falan Gittiğiniz de Değişik Okul Eşyaları Bulmaya Çalışın.EĞer O Kadar Güzel Ve Dİkkat Çekici Birşey Bullamassanız.Eviniz deki Artık Eşyalardan Değişik Şeyler Yaratabilirsiniz..;)
Sizin Bebeksi Hareketlerden Kurturmanız,Ve Cool Gözükmeniz Sizi Onlardan Ayırır ♥
Onlar Hala Bebek Gibi Takılırken Siz Dikkat Çekersiniz Ve Sizin Böyle Davranmanız Sizin İlgi Odağı Olmanızı Sağlıyacak :)
Odanızın duvarlarını yeşil renge boyayın. Çünkü yeşil renk dikkat dağıtmıyor böylelikle ders çalışmanıza yardımcı oluyor :) Ve pembe renk yapmayın çünkü pembe renk dikkat dağıtıyor. :)
Eğer ruj sürecekseniz ince ve küçük dudaklı kızlar parlatıcı sürmeliler. Kalın ve büyük dudaklılar ise mat ruj sürmeliler . :)
Hangi saçı yaparsanız yapın mutlaka süslü bir toka takın :)
Sabahçılar Kendinizi Kahveye alıştırın :D
Araştırdım ve sizin için çok ilginç bir bilgi
buldum.Ders çalışırken sakız çiğnersek aynı aromalı sakızı sınavda çiğnediğimizde bilgiler aklımızda kalıyormuş.Denemeye ne dersiniz? :))
#Siyah noktalar : Siyah Noktaları elma sirkesi ile yok edebilirsiniz. Su ile karıştırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, akneye yol açan mikropları öldürecek
tir.

-#Sivilce : Sivilce için de bir litre suyun içine bir avuç taze ceviz yaprağı ekleyip, kaynatın. Süzdükten sonra günde iki kez pamuk yardımıyla sivilceli bölgeye sürün. İkisindede farkı görüceksiniz.
 
Bir oda da iki veya daha fazla kardeş kalıyorsanız , kendinize ait bir çalışma yeri ayırın.Bir gün yatağın üstünde , bir gün masada , bir gün başka bir yerde çalışmak olmaz.Kendinize ait bir çalışma masasında , defterleri
niz , kitaplarınız ve özel eşyalarınız olsun.Sürekli ödevlerinizi , proje ödevlerinizi orada yapın ve bir araç gerece ihtiyacınız olduğu zaman sürekli masanızdan ayrılmayın, odaklanamazsınız.♥
 
Ders çalışırken ortamınızda turuncu olsun. turuncu renk etrafa enerji dağıtıyor. ♥ Ama çok da parlak olmasın yoksa dikkatiniz dağılabilir .
 
Herkes fotoğrafının çekilmesinden hoşlanmaz. Eğer bir modellik okuluna gitmediyseniz yahut “nasıl daha fotojenik olunur” tarzı bir kurs görmediyseniz kamera gördüğ
ünüzde tek şansınız kameraya bakıp durmakdır ki buda genellikle yararımıza olmaz.
Soru şu, peki bazı insanlar resimlerde nasıl hep güzel çıkıyor?
Kendilerini daha iyi göstermek için bazı net şeyler yapıyorlar. Siz de bu tarz bir tepki verip kendinizi daha iyi gösterebilirsiniz!
Fotoğraflarda güzel çıkmak aslında çoğunlukla fotoğraf makınesine bağlıdır. Profesyönel makineler bildiğiniz gibi çok hoş çekiyolar (:

♥ Eğer ayakta duruyorsanız; kameraya dik durmayın, hafifçe dönün ve ağırlığınızı tek ayak üzerine verin. Aptalca hissetmenizi sağlayabilir ama daha iyi gözükeceksiniz.

♥ Eğer oturuyorsanız; bir yana doğru az bir miktar vücudunuzu döndürün. Otururken çekilen fotoğraflar her zaman daha güzel çıkmıştır.

♥ Kameraya doğru biraz eğilin. Bunu yapmanız fotoğrafa daha doğal bir hava katacak, daha ilgi çekici gözükmesini sağlayıp bir boyut ekleyecektir.

♥ Duruşunuzu nasıl değiştirebileceğinizi öğrenin. Duruş değiştirmekten kasıt ise, 1. seviyeden 5. seviyeye geçmeyi bilip, fotoğraflarda hazırlıksız yakalanmış gibi bakmaktansa neşeli ve doğal bir görünüm çizmektir.

♥ Gülümsemeyi öğrenin. İnsanlar genellikle kocaman gülücükler attıkları fotoğraflarından hoşlanmazlar. Çok büyük gülücükler genelde ağızlardaki sakızları ortaya çıkartır ve gözlerinizin kısılmasına neden olur.

♥ Son olarak asla direk merceğe bakmayın biraz merceğin üstüne bakın. Sakin olun be içten bir gülümseme yaratın.
 
Okulu cehennemmiş gibi görmeyin.Zevk almaya çalışın sonucta 25 yaşınıza geldiğinizde bu yıllarınızı arıcaksınız.Gençlik yıllarınızın bidaha asla elinize gelmez. Derslerinize düzenli olarak çalışmayı ihmal etmeyin. Sonra kafanızı vurmayın duvarlara.
 
Okulda her kız saçlarının herkes tarafından kıskanılmasını ister, kim istemez ki ? Mis gibi kokan güçlü ve parlak saçlara sahip olmak için marka şampuanlar kullanıp, saç bakım şampuanları kullanmalısın.Elidor'un serilerini
deneyebilirsin !

Not: ıcak suyla saçlarınızı yıkamamaya çalışın hatta soğuk suda yıkamayı alışkanlık haline getirin. Soğuk suyla yıkanan üst deri kapanır ve yumuşak, parlak bir yüzeye ulaşırsınız. Saçlarınızı kuruturken verdiğiniz soğuk hava da aynı etkiyi gösterir.Saçlarınızın uzaması içinde turp, elma sirkesi maskesi faydalı diyorlar ama ben hiç öyle bir şey yapmadım yani.Kesin bişey söyleyemem (:
 
Sabah okula giderken saçlarını nasıl yapacağını bilemiyor musun?O zaman saç biçimine göre önerilerim;

Dalgalı saç=Saçlarına bir bant tak ve saçlarını içten tarayarak hafif kabarık bir görünüm sağla.
Kıvırcık saç=Hafif sa
lık bir topuz yap.Önden küçük bir tutam saçı salık bırak.Emin ol çok güzel olacak. Kıvırcık saçı da yaptım , bazı sabredemiyen arkadaşlar var :( Zaten çıkıyorum :( Bugün beni üzdünüz kızlaar :((( ♥ Yine de sizi yanaklarınızdan muck muck öpüyorum :)
Katlı saç=Saçlarını kolay toplayamayacağın için iki toka alıp saçını yanlardan tutturabilirsin.
Düz saç=Saçlarını yandan ve yukarıdan sıkıca topla.Sonra eline biraz saç şekillendirici krem alıp uçlarını elinin içinde sıkıştırarak dalgalı bir görünüm sağla.
 
Her zaman derslerinde düzenli çalış.Ama sakın inek olma.!Çalışırken dikkatini dağıtacak şeyleri ortadan kaldır.Derse yoğunlaş.Bi sınavdan kötü not alırsan fazla canını sıkma ve yanlış bildiğin sorular üzerine çalış,konuyu
kavra.Böyle yaparsan başarılı olursun.Arkadaşlarına da vakit ayırmayı unutma.Bazen onlarla birlikte çalışın.Onları evine çağır ve defterlerinizdeki eksikleri tamamlayın,o gün işlediğiniz konulara çalışın.:))
 
İnsanlara hakettikleri kadar değer ver.Bu çok önemli.Çok yakın bir arkadaşınla gezerken onunla çok samimi olabilirsin ama sınıfında sana pek yüz vermeyen havalı bir kız var diyelim.Ona sürekli espriler yapıp,konuşursan sa
na yüz vermemeye devam eder.Bu yüzden sen de çok yüz verme,soğukkanlı ol demiyorum,ama çok yüz verme.Gözüne girmeye çalışma.Bu sayede seninle arkadaş olmak isteyebilir ve hep kendinden bahsetmeyip, seni de dinler. :)
 

Çok pratik ve sevimli bir fikir. Tükenmez kalemlere canlılık, tazelik ve renk getirmek için yapılmış güzel bir çalışma. Şimdi daha güzel görünüyorlar. Beş dakikada yapabileceğiniz şık bir işlem. Dilediğiniz desenli kağıtta
n tükenmez kalemin içini çıkarıp kağıtla kaplama yaparak o transparan plastik kısmını süslemek. Okulda herkesin dikkatini çekeceğine eminim (: ! Ayrıca ben bunu denedim. Ben gazeteyle kapladım dışını çok hoş oldu cidden .
 
Ders Çalışırken Uykusu Gelenler Ne Yapmalı?

Yeterce dinlenememekten dolayı uyku gelebilir. Masanın düzenli olmamasından, odanın yeterince havalandırılmış o
lmamasından yada çok löş bir ortam olmasından uykunuz gelebilir. Peki ne yapmak lazım ?
- Günde en az 7-8 saat uyumaya özen gösterilmeli.
- Belli aralıklarla dersten kalkıp, mesela 40 dk ders çalıştıktan sonra 10 dk ara verip, vücudun harekete geçmesi uykuyu engelleyebilir.
- Doğru nefes almamakta uyku getirir, diyaframdan nefes alarak vücuda daha fazla oksijen gitmesini sağlayabiliriz.

Ders çalışmadan önce yapılacak olan nefes egzersizi ;
- Elinizi karnınıza koyun, koyduktan sonra derin bir nefes alın.Karnınızın şiştiğini hissettiğinizde bir süre tutup yavaşça verin.
 
- Okulda sevdiğiniz bir çocuk varsa sürekli onun peşinden koşmayın, diğer öğrenciler sizin hakkınızda kötü yorumlar yapabilirler.
- Çocuk çocuk hareketler sakın yapmayın. Unutmayın siz bu sene 1 yaş daha büyüdünüz.
- Özell
ikle 8. sınıfa geçmiş olanlar, bu sene önünüzde bir SBS var, bazı şeylerden fedakarlıklar yapmanız gerekecek. Amaan diyim bu sene birini sevmemeye çalışın. Sevdiğiniz takdirde derslerinize yoğunlaşamazsınız , dersleriniz her şeyden daha önemli.
- Öğretmenlerinizin gözüne girmek istiyorsanız. Okulda işlenen dersi tekrar edip, dersi derste dinleyin böylece öğretmeniniz size soru sorduğunda cevaplarsınız.
- SBS ye girecek ve liseye geçecek olanlar, bol bol kitap okuyun . Kitap okumayı sevmiyorsanız da, sevmeye çalışın mesela macerayı seviyorsanız maceralı kitaplar alın böylece okuma hevesiniz yükselir. Liseye geçmiş olanlarında sınıfta kekeleyerek okuması diğerleri tarafından alay konusu olabilir.
- Aşağıda resmini gördüğünüz bu tasarıda çok hoş ! Hem evinize yapabilirsiniz hemde okulda Teknoloji Tasarım dersi için güzel bir proje yapmış olursunuz (:
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !